ПОРади музичного керівника

Консультація для батьків

«Дозвілля в родинному колі під час карантину»

Як відновити в собі почуття радості від цілодобового перебування в оточенні рідних людей під час карантину? Як проявити себе та пірнути з головою в феєрверк спілкування, сюрпризів та ігор з членами своєї родини?

Для цього існують розваги, міні-свята, бенефіси, тематика яких залежить від вашого бажання і фантазії.

І хай це дійство, велике чи маленьке, принесе всім радість і задоволення, зробить ваше життя більш яскравим, неповторним і незабутнім.

Пропоную вашій увазі декілька порад і сценарних планів, як організувати і провести дозвілля в колі сім’ї під час карантину.

Сторінками сімейного альбому

(для великої родини, де разом з мамою і татом дітей проживають бабуся і дідусь)

Що найчастіше ми пригадуємо про своє минуле? Свій перший ювілей, сімейний похід до лісу, або прогулянки в міський парк? А може незабутні бесіди в тісному колі родини? Добре, коли є про що пригадати. Добре, коли в сім’ї є гарні традиції.

Це родинне міні-свято має камерний, домашній характер. Тим воно і гарне, що можна всією родиною розташуватися на зручному дивані, пити ароматний чай з бабусиними пиріжками, дивитися сімейний альбом, дізнаватися один про одного щось нове і перебувати в стані душевного спокою, сімейного щастя.

Отже, ви вирішили один із вечорів присвятити подорожі по сторінках сімейного альбому. Можливо, це буде не один, а декілька вечорів.

Наприклад, сьогодні ви починаєте знайомство з сімейним архівом саме з бабусиного альбому. А це означає, що ваша улюблена бабуся буде в центрі уваги, в її честь накривається стіл зі святковою вечерею, їй присвячуються улюблені мелодії, вона оточена особливою увагою і піклуванням. Бабуся в цей день, як екскурсовод веде вас на екскурсію по своєму життю.

1 – «Я теж була маленькою»

Бабуся розповідає про роки свого дитинства, можна порівнювати з життям своїх онуків. Це придасть живий характер розповіді і зацікавить дітей.

Онукам цікаво:

1. Якими іграшками раніше гралася бабуся;

2. З ким бабуся дружила;

3. Чи була бабуся активною;

4. Як бабуся відпочивала, в які ігри грала в дитинстві, які пісні любила співати.

5. Як бабуся одягалася.

Тут же бабуся може навчити онука веселим іграм із свого дитинства або заспівати дитячу пісню.

2 – «Бабусина юність»

1. Шкільні і студентські роки;

2. Бабуся – наречена. Бабуся розповідає про знайомство з дідусем. Як він до неї залицявся. Як він їй освідчився. Бабуся розповідає про весілля. Було б дуже цікаво, якби до розмови залучився дідусь.

3 – «З новонародженим!»

Бабуся розповідає про ту радість, яку доставила їм з дідусем дочечка (чи синок), які появились на світ. Тепер дочка (син) теж мама (тато). Вони мають дочку (сина), бабусину онуку (онука). Бабуся розповідає, якою (яким) в дитинстві була (був) мама чи тато дитини.

Вечір може закінчитись загальним фотознімком «Бабуся в оточенні люблячих дітей та онуків» та невеличкими сюрпризами для рідненької бабусі. Це може бути букетик квітів, портрет, намальований онуками, томик улюблених віршів або аудіо запис улюбленої пісні бабусі.

3. День хорошого настрою.

Хороший настрій… Як хочеться, щоб він частіше навідувався в наш дім, в дім дорогих і близьких нам людей!

Як хочеться, щоб почуття гумору було у наших дітей! Бо тим, хто дружить з гумором, легше спілкуватися, веселіше жити, простіше долати труднощі, справлятися зі складними життєвими ситуаціями.

Тому я пропоную вам створити настрій самим і влаштувати в кругу родини справжнє сімейне свято – «День хорошого настрою».

Для його проведення треба підготуватися заздалегідь, а дату і час

визначити в залежності від ситуації.

Вся квартира в цей день ділиться на декілька зон – веселих розваг, куточків гумору. На сімейній нараді необхідно розподілити між членами сім’ї ці зони. І тоді господар своєї зони буде готувати тільки свою програму і відповідати тільки за неї. Добре було б держати свої ідеї в таємниці один від одного.

1 куточок – «Відеосалон «Смішинка»»

Перегляд смішного домашнього відео; смішної передачі, наприклад, «Лапи, вуха, хвіст», любого веселого шоу, мультфільму і т.п.

2 куточок – «Кабінет ілюзіоніста»

Тут хтось із дорослих членів родини, або, навіть, сама дитина буде демонструвати прості фокуси, тому освітлення чарівного кабінету повинно бути затемненим, незвичайним, чарівним. Рекомендую вам скористатися новорічними гірляндами, свічками, світильниками.

3 куточок – «Музична вітальня»

Всім членам родини пропонується спробувати свої сили і поспівати «Караоке» від душі.

Було б дуже добре, якщо б хтось із сім’ї володів грою на музичних інструментах (піаніно, гітара, баян, акордеон) і всі заспівали б під живий супровід.

4 куточок – «Кімната сюрпризів»

Господар цієї кімнати готує маленькі сюрпризи для кожного члена родини і ховає їх в окремі куточки-схованки. Гра «Холодно-гаряче» допоможе тому, хто зайшов в кімнату сюрпризів, отримати саме свій подаруночок.

5 куточок – «Кафе «Гурман»»

У кожного в родині є свої пристрасті в їжі. І якщо хазяйка кафе приготує для кожного їх улюблену страву або купить в магазині так давно бажану смакоту – то щастю і радості відвідувачів кафе не буде меж! Рекомендую добавити в розважальну програму кафе гру «Дегустатор». Дегустатору зав’язують очі і під звуки «таємничої» музики дають спробувати кулінарне диво. Необхідно розгадати: що це за блюдо і з яких компонентів воно складається. Можна дегустувати й окремі продукти.

4. Домашня дискотека.

Якщо у вас поганий настрій – танцюйте! Чи хочете ви, чи не хочете – а треба танцювати. Танцювати можна усюди: на святах і дискотеках, на вечірках і в клубах. А можна влаштувати дискотеку не виходячи з хати.

Подібні вечори формують культуру спілкування і являються чудовим задатком на майбутнє. Це своєрідна школа гарних манер. Домашня дискотека об’єднує людей різних поколінь. Добре було б усім учасникам дискотеки роздати запрошення.

Найважливіше і найскладніше в підготовці до домашньої дискотеки – це підбір різнопланової і цікавої танцювальної музики. Дискотеку веде ді-джей. Це повинен бути найдотепніший член родини. Він зустрічає «гостей» танцювальної зали веселими жартами, закликає і запрошує, наприклад, так:

Як не хочете бути клієнтом аптеки –

Приходьте до мене на дискотеку!

Або:

Щоб кістки всі розім’яти –

Треба гарно танцювати!

Або:

Хто не хоче танцювати –

Той погано буде спати!

1частина – «Танцюють всі!

Всі танцюють загальний танок «Лєтка-Єнька», або «Танок маленьких каченят» тощо.

2 частина – «Танцюємо улюблені танці»

Тут кожен повинен проявити свою індивідуальність: хтось вміє танцювати брейк, хіп-хоп, хтось рок-н-рол, хтось вальс, хтось танго.

3 частина – «Танцювальні жарти»

Влаштувати танці з переодяганням і гримом. Наприклад, «Циганочка», «Гопак», «Лезгінка» тощо.

4 частина – «Танцювальні фанти»

Приблизний перелік танцювальних завдань:

1. Танго зі стільцем;
2. Танок роботів
3. Танок звірів (Ведмідь, лисиця, заєць тощо)
5 частина – «Церемонія нагородження»
Всі учасники дискотеки нагороджуються призами і дипломами.

Наприклад:

1. За пластичність;

2. За артистизм;

3. Харизматичний;

4. Найсмішніший;

5. Найкращий танцівник

6. Найзапальніший і т.д.

6 частина – «Диско бар».

Ді-джей дякує всім за яскраве виконання танців і запрошує до домашнього диско бару, де пригощає всіх бажаючих напоями та солодощами.

Безліч веселих розваг можна придумати і організувати для своєї родини. Все залежить від вашої фантазії, від вашого бажання під час карантину зробити життя більш цікавим для вас та ваших дітей.

Головне, щоб на домашніх вечірках не було пасивних глядачів. Щоб кожний епізод свята сприяв зближенню дорогих і рідних людей.

Якщо дитина проживає в такій сім’ї, де проводяться вечірки, міні-свята, розваги, вікторини, де шанують і втілюють в життя гарні родинні традиції – музичний керівник і вихователь дошкільного навчального закладу, який відвідує ця дитина, завжди побачать в її очах бажання навчатися, не вимушено спілкуватися з іншими людьми, охоче і з задоволенням приймати участь в святкових ранках, розвагах, концертах, виконувати головні ролі у виставах, дійствах, які проводяться в закладі.

Шановні батьки! Хоч інколи залишайте свої дорослі справи і проблеми. Відкладайте на потім вирішення «складних» задач.

Давайте разом з вами зробимо все для того, щоб знову відкрити щасливі ворота «Щасливої родини» і подаруємо собі та своїм дітям справжнє свято!

Корисні посилання на відео для дітей в YouTube

Музична абетка wym-1588110235409

Музичні інструменти та звуки музичних інструментів wym-1588110425243

Вивчаємо довгі та короткі ноти wym-1588110544614

Кiлькiсть переглядiв: 163

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.