Оздоровча робота в санаторних групах дошкільного навчального закладу №18 «Чебурашка»

Запорукою повноцінного розвитку дитини є належний рівень її здоров’я, реалізація фізичного потенціалу малюка. Одне із головних завдань дошкільного навчального закладу №18 «Чебурашка» - організація освітнього процесу, завдяки якому забезпечується не лише високий рівень розумової працездатності, а й зміцнюється здоров’я дошкільнят. Якщо організм дитини здоровий та міцний, перед нею повною мірою відкриваються можливості активного пізнання світу та адаптації до соціальних та культурних умов середовища, у якому вона живе.

У нашому закладі функціонують санаторні групи для дітей, які потребують особливої уваги, щодо зміцнення здоров’я органів дихання. Розроблена і працює система профілактики та оздоровлення дітей. Організація роботи в таких групах спрямована на впровадження здоров’язбережувальних технологій, що дають змогу проводити оздоровлення в різних формах, забезпечуючи фізичне, соціально-емоційне, духовне, інтелектуальне благополуччя наших вихованців.

Щоденна фізкультурно-оздоровча робота в групах санаторного типу: заняття з фізичної культури, ранкова гімнастика, рухливі ігри, гімнастика пробудження, спортивні розваги, змагання, свята, прогулянки, піші переходи сприяють зміцненню здоров’я, розвитку м’язово-рухової активності, розвитку сили, швидкості, витривалості, спритності. Фізкультхвилинки та пальчикова гімнастика, гімнастика для очей підвищують працездатність, удосконалюють координацію та розвивають творчу уяву. Щоденні дихальні гімнастики поліпшують дихання і кровообіг, підвищують імунітет та життєву міцність легень, що так важливо для дітей, які відвідують такі групи. Профілактичні масажі, «Стежинки здоров’я», «м’ячиковий масаж» удосконалюють функціональні можливості організму, створюють у дітей бадьорий, життєрадісний настрій, зростає опірність організму до різних захворювань. Щоденні прогулянки на свіжому повітрі, сонячні ванни та обливання ніг в літній період – основні види загартовування, які організовуються для малят. Одним із важливих заходів є щоденне полоскання ротової порожнини йодованою сіллю, що є чудовим засобом профілактики захворювань органів дихання.

Особливу увагу приділяємо оздоровчо-профілактичній роботі. Вихователі впроваджують здоров’язберігаючі технології: аромотерапію, часникотерапію, фітотерапію.

Організація роботи в санаторних групах здійснюється під наглядом досвідченої медичної сестри Білан Оксани Олександрівни. Вона щоденно перевіряє стан здоров’я дітей; консультує вихователів, батьків; в разі потреби надає першу медичну допомогу; навчає дітей правилам особистої гігієни; проводить профілактичні щеплення спільно з лікарем-педіатром згідно з календарем щеплень; проводить лікувальні, профілактичні та загартовуючи заходи. Контролюють стан здоров’я дітей лікар-педіатр та фтизіопедіатр.

Колектив нашого садочка створює оптимальні умови для повноцінного розвитку, зміцнення здоров’я малят; організовує роботу так, щоб наповнити їх життя радістю, а серце добротою.

Кiлькiсть переглядiв: 150

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.