ЧИ ВМІЄТЕ ВИ МИТИ РУКИ?

Дивне запитання, чи не так? Що тут складного? Відвернули кран або зачерпнули води в глечик, підставили руки і ...

Але давайте помістимо поруч з краном «контролера», причому найоб’єктивнішого і безмовного - звичайний білий рушник. Можна не сумніватися, що, щонайменше, троє з десяти залишать на ньому відбитки пальців. Вони просто обполоскали руки, будучи впевненими, що вимили їх ...

Ми, ймовірно, не змогли б існувати, якби у нас не було безлічі навичок, які стали автоматичними. Ось таким автоматичним, що «спрацьовує» при всіх умовах повинен стати навик ретельно мити руки - густо намилити, не поспішаючи потерти, добре змити мильну піну, а якщо вона виявилася брудною, намилити ще раз. Ось тоді на рушнику не залишиться слідів! Суть, звичайно, не в чистоті рушників. Не про них, а про ваше здоров'я йдеться!

У людини найбільше забруднюються саме руки. Мікроскопічними дослідженнями встановлено, що під нігтями часто живуть збудники заразних захворювань. Саме брудні руки стають дуже часто винуватцями багатьох кишкових інфекцій. Дизентерію, наприклад, називають «хворобою брудних рук».

З мильною піною під поточним струменем води механічно змиваються мікроби, що потрапили на шкіру, і чим ретельніше миються руки, тим краще можна видалити мікроби, недарма ж ритуал миття рук у хірургів буває таким довгим і не терпить ніяких відступів.

Шкіра має захисні властивості. Вона в змозі до певного ступеня перешкоджати розмноженню мікробів, що потрапили на неї і навіть знищувати їх. Але примітна деталь: ці властивості різко падають, коли шкіра забруднена, і підвищуються, якщо вона чиста. Дослідами встановлено, що мікроби, нанесені на немиті руки, не тільки не знищуються, але навіть можуть розмножуватися. Не забувайте ж про профілактичне правило номер один - ретельно мити руки!

Ви їздили в міському транспорті, купували овочі, працювали на городі, були в туалеті - помийте руки зараз же! Треба не тільки ретельно мити, але і насухо витирати руки. На вологій шкірі, особливо у дітей, легше виникають тріщини, садна. А захисні властивості шкіри вище, коли вона суха, здорова.

Чистота рук - одна з головних умов попередження заразних захворювань!

/Files/images/01004r6e-c3a8-717x538.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 178

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.